01 Kasım 2019 13:15

Hürriyet

Ben okumayı okul çağından önce gazeteden öğrenenlerdenim. Dedem de alırdı gazeteyi babam da.Zaten insanlar ikiye ayrılır; evlerine gazete girenler ve girmeyenler şeklinde.Eskiden, poşetler yokken, bakkaldan manavdan aldığınız şeyleri koyduğunuz kesekağıtları vardı.Onların bir kısmı, evlerden toplanan gazetelerden yapılırdı.Gazete bulamadığımızda onları okurdum. Dedem Hürriyet okurdu, babam da.

Düzgünce açar, düzeltir,okurdum okurduk.Uzatmayalım Hürriyet aşkım ta o zamanlardan başlar.Her zaman farklıydı Hürriyet,dizaynı konuları ve onları ele alış biçimi çocuk halimde dahi beni etkilerdi.En çok o satardı.Gazete satıcılarına sorardım hep" en çok satan Hürriyet"derlerdi. 2002, 3 Kasım seçimlerini AKPkazandı.Aralıkta Rus ve Romen ordularını çekmeye hazırlanıyorum, uçak biletlerimiz bile alındı. Pat ilk çıkarılan ben oldum.Yaklaşık 10 yıldır Sabah, ATVdeydim o zaman. Kadrom ATV idi ama grubun gazete ve dergilerine de haber yapardım.Çıkarken tazminatımı bile alamadım.Neyse, (bir ara yazarım başımdan geçenleri).

 2003'den sonra parti gittikçe Medyanın üstüne yüklenmeye başladı.Teker teker grupları satın aldırttı, kendi adamlarını yerleştirdiler kilit noktalara.Tüm medya AKP yazmaya başladı.Hürriyet, medyanın "Amiral Gemisiydi". En son halini okumussunuzdur.Gemiyi önce kayık ettiler şimdi de imdat çığlıklarını duyuyoruz. Çok yazık oldu Hürriyet'e ve tüm medyaya..

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu