17 Mayıs 2021 09:25

Eşkıyaya Müsamaha Gösterilmez

Bir toplum/ülke, yönetim biçimi ne olursa olsun eşkıya/teröriste meydan verdiğinde yıkılır,yok olur. Bu nedenle hiç bir sistem veya hukuk düzeni eşkıyaya/teröriste müsamaha göstermez, gösteremez. 

Çok kültürlü bir bütünlük; çeşitli unsurları ihtiva eden Ülkemizde tek millet olma düsturumuzu benimseyememiş unsurların emeli ve destekleriyle kurulmuş asala, pkk/ypg/hpg, dhkpc vb.  terör örgütleri birliğimizi ve devletimizi parçalamak için kırk yıldır terör üretip; siyasi karmaşa ve istikrarsızlığa, binlerce insanımızın ölümüne, ekonomi başta olmak üzere bir çok alanda zarara neden oldukları herkesçe bilinen bir gerçektir. 

Böyle olduğu halde, devlet ve milletçe terör örgütleri ile bitesiye mücadele edilirken, terör örgütlerine silah,para, malzeme, barınma ve siyasi destek sağlayan teröristtir.  

Ülkenin siyasi sistemi içinde olup, terör örgütlerine alenen destek veren; milletvekilleri, teşkilat mensupları ve yöneticilerinin söylemleri yanında teröristleri taşırken, evlerinde saklarken, terörle mücadele operasyonlarını engellemeye yönelik çok sayıda fiilleri devletin kayıtlarına geçtiği gibi milletin bilgisindedir. 

Bunlara yönelik hukuki ve siyasi gereklerin yapılması zaruridir. Aksi halde terörün ve terörist zihniyetin bitmesi mümkün değildir. 

Salt güvenlik mücadelesi ile belki silahlı teröristi bitirebilirsiniz, ancak terörist zihniyet bitmeyecektir. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı