Şanlıurfa'ya gelecek milli futbolcular belli oldu

Şanlıurfa'da 'Göbeklitepe Yılı' kapsamında hayata geçirilen projelerin ardı arkası kesilmezken, Pazar akşamı dostluk maçı için 6 milli futbolcu Şanlıurfa'ya gelecek. İşte gelecek isimler...

23 Mayıs 2019 13:52
Şanlıurfa'ya gelecek milli futbolcular belli oldu - Haber Olay | Gerçek Haber

ŞANLIURFA-ŞANLIURFA'da 'Göbeklitepe Yılı' kapsamında hayata geçirilen projelerin ardı arkası kesilmezken, Pazar akşamı dostluk maçı için 6 milli futbolcu Şanlıurfa'ya gelecek. İşte gelecek isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edildi. 

Kentte turizm alanında faaliyetler artarken, yerel yöneticiler tarafından Şanlıurfa'nın turizmine katkı sunacak 70 proje tasarlandı. 

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa İlçe Belediyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin diğer hissedarları tarafından da desteklenen projeler, bir bir hayata geçiriliyor. 

Projeler arasında yer alan ve heyecan uyandıran 'Göbeklitepe rallisi', Almanya'dan yola çıktı. Göbeklitepe logoları ile giydirilmiş araçlar; Gürcistan, İran, Türkiye ve buradan da KKTC’ye giderek ralliyi noktalayacak.

26 Mayıs’ta Viranşehir, Şanlıurfa, Harran ve tekrar Şanlıurfa güzergahında yol alacak olan araçlar, 27 Mayıs Pazartesi günü Göbeklitepe, Balıklıgöl ve Halfeti’yi ziyaret edecek.

Öte yandan, bu etkinlik Türkiye Futbol Federasyonu 11 Nisan Stadyumu’nda yapılacak olan dostluk maçı ile desteklenecek. Bu kapsamda 26 Mayıs akşamı, 11 Nisan Stadyumu’nda Türkiyeli futbolcular ile ralli pilotları arasında bir dostluk maçı yapılacak.

Pazar akşamı 21.30'da Türkiyeli futbolcular ile ralli pilotların karşı karşıya geleceği müsabakada ter dökecek isimler de belli oldu.

İşte o isimler:

Tolunay Kafkas

Tugay Kerimoğlu

Rüştü Reçber

Ogün Temizkanoğlu

Tuncay Şanlı

Ahmet Dursun

Özlem DİKMEN-ÖZEL HABER/ŞANLIURFA-BİHA 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu