Gündem

Zabıtanın çocuğa kötü muamelesi an be an görüntülendi

Şanlıurfa'da pamuk şeker ve balon satan çocuklar, zabıta ekipleri tarafından alındıktan sonra bir sokak arasında kötü muamele ederken görüntülendi.

ŞANLIURFA-ŞANLIURFA'da pamuk şeker ve balon satan çocuklar, zabıta ekipleri tarafından alındıktan sonra bir sokak arasında kötü muamele ederken görüntülendi.

Küçük çocuklara kötü muamele olayı, dün Haliliye ilçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, 9-10 yaşında oldukları tahmin edilen iki kardeş, Özel Şanmed Hastanesi önünde pamuk şeker ve balon satmaya çalıştı. Çocukların satış yapmasına engel olan zabıta ekipleri, her iki kardeşi de zabıta aracına bindirip uzaklaştı. Zabıta aracını takip eden bir vatandaş, sokak arasında araçtan indirilen her iki kardeşten büyük olana kötü muamele yapıldığını gördü. Bir daha satıcılık yapmaması için sert bir şekilde uyarılan çocuğun ağıdı adeta mahalleyi inletirken, sattığı ürünler de elinden alınmak istendi. Adı henüz öğrenilemeyen vatandaş, zabıtayı ikna etmeye çalışırken bir an boşluktan yararlanan çocuk araca vurup “kardeşimi bırakın” dediği görüldü.

Vatandaşın görüntü aldığı ekipler tarafından fark edilince, kamerası elle kapatılarak engellendi. Sakallı yaşlı birinin ise olayı izlediği görülürken, ekipler bir süre sonra diğer kardeşi de alarak araca bindirdi. Ağlama seslerine kayıtsız kalmayan mahalle sakinleri de, olay yerine gelerek ekiplerle tartışma yaşadı. Gergin anların yaşanmasının ardından çocukların bindirildiği araç, olay yerinden uzaklaştı.

Çocukların nereye götürüldüğü bilinmezken, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

ŞANLIURFA-BİHADüşünceni paylaş

Back to top button