Şanlıurfalı vekilden af yasası için açıklama

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, "Milliyetçi Halk Partisi’nin gündeme getirdiği af yasası var. İnşallah çıkacak inanıyorum, halkımız bunu soruyor. Ama MHP olarak biz bu işin arkasındayız" dedi.

Siyaset 17 Mayıs 2019 10:00
Şanlıurfalı vekilden af yasası için açıklama - Haber Olay | Gerçek Haber

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, af yasası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Milliyetçi Halk Partisi’nin gündeme getirdiği af yasası var. İnşallah çıkacak inanıyorum, halkımız bunu soruyor. Ama MHP olarak biz bu işin arkasındayız" dedi.

ŞANLIURFA-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, son dönemin önemli gündem maddelerinden biri olan af yasası konusunda açıklamalarda bulundu.

Katıldığı bir TV programında konuşan Özyavuz, af yasası noktasında çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Af yasası konusunda geri adım atmadıklarını aktaran Özyavuz, şu sözlere yer verdi:

"Cumhur ittifakı gayet uyumlu bir şekilde çalışıyor grup başkanvekillerimiz ve milletvekilleri arasında da bir uyum var. Orada hiçbir sıkıntımız yok tabi ki ülkenin gündemiyle ilgili bazen görüşmeler oluyor, onun dışında yine normal rutin devam ediyor. Bunun gibi birçok yasa teklifi var. Bunların gelmesini bekliyoruz. Özellikle halkımızın sorduğu yine Milliyetçi Halk Partisi’nin gündeme getirdiği af yasası var. Adalet komisyonuna indi. Komisyonlarla görüşüldükten sonra inşallah genel kurul gelecek, yani değişiklikler olur mu olmaz mı, olması da olağandır. Olduktan sonra inşallah çıkacak inanıyorum, halkımız bunu soruyor. Ama MHP olarak biz bu işin arkasındayız. Hiçbir şekilde de geri adım atmadık. Yine ülkemizde yaşayan insanların refahı mutluluğu yaşamını kolaylaştırmak için yasalara öncelik veriyoruz. İnşallah bu çalışmalar devam edecek."

Mustafa PAYIK/ŞANLIURFA-BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu