Doğalgaz alternatifine rağbet arttı

07 Aralık 2019 13:19
Doğalgaz alternatifine rağbet arttı - Haber Olay | Gerçek Haber

Kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgaz olmayan bölgelerde soba kullanımı başladı. Bununla birlikte soba satışları da arttı.

(Ahmet CAN/Şanlıurfa OLAY)

Şanlıurfa’da yağan yağmurla birlikte kış iyiden iyiye etkisini gösterdi. Doğalgazlı bölgelerde kalorifer kullanımı başlarken, soba kullanılan bölgelerde de soba kullanımı başladı. Doğal gaz kullanımının olmadığı Eyyübiye ve kırsal bölgelerde soba kullanımı artarken, soba satıcılarının da yüzü gülmeye başladı. Geçen sene kış aylarının çok sert geçtiğini hatırlatan soba satıcıları, geçen seneki soba satışlarıyla bu yılkini kıyasladı. Ortalama hava koşullarının geçen seneki gibi olduğunu belirten sobacılar, gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirtti. Vatandaşların da kış hazırlığı kapsamında soba aldıklarını ifade eden esnaflar, bu sayede satışlardan memnun olduklarını söyledi.

Vatandaşların kaliteli sobalara rağbet ettiğini dile getiren esnaf, “Vatandaş soba alırken, iyi bir şey olsun ki yıllarca kullanabileyim diye düşünüyor. Böyle olunca da kaliteli ürün veriyoruz. Yani soba satışlarında kaliteli soba satışlarında daha fazla. Maddi durumu olmayanlar da daha uygun fiyatlardaki sobaları tercih ediyor” dedi.

 

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı