Tamircilerde kış yoğunluğu başladı

02 Aralık 2019 17:11
Tamircilerde kış yoğunluğu başladı - Haber Olay | Gerçek Haber

Kış aylarının etkisini göstermesiyle birlikte oto servis ve tamircilerde araç bakım yoğunluğu yaşanıyor. Ekonomik sorun yaşayan vatandaşlar, servis yerine sanayi tamircilerini tercih ediyor.

(Selahattin ÇİFTÇİ/Şanlıurfa OLAY)

Şanlıurfa’da araçların kış bakımı başladı. Kışı sorunsuz geçirmek isteyen sürücüler, araç bakımlarını yaptırmak için tamircilerin yolunu tutuyor. Servislere oranla daha ekonomik olan tamirciler, son günlerde yoğun mesai yapıyor. Hava koşullarının sertleşmesi nedeniyle araçların bakımını eksiksiz tamamlamak isteyen sürücüler, aracın tüm bakımını 2 bin lira civarında yapabiliyor. Bu fiyat servislerde 4 bin liraya kadar çıkabiliyor. Ekonomik sorunların giderek arttığını belirten sürücüler, artık araçlarını servise götüremediğini, bunun yerine tamircileri tercih ettiğini belirtiyor.

Araçların tüm bakımını yapabildiklerini belirten oto tamircileri de, özel servislerin yaptığı tüm işlemleri yapabildiklerini belirterek, vatandaşlara ekonomik anlamda kolaylık sağladıklarını söyledi. Kentteki tüm oto tamircilerinde bakım-tamir yoğunluğu yaşanırken, bu durumda esnafın da yüzü gülmeye başladı. Esnaflar, yağ değişimi, antifriz, motor bakımı başta olmak üzere lastik değişimine kadar tüm hizmetleri verdiğini söyledi. Tamirci esnafı, bu yoğunluğun yaklaşık 2 ay devam etmesini beklediklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu