Türkiye’de başladı, dünya gündemine girdi

Eğitim Bir Sen'in sözleşmeli öğretmenlere aile birliği çağrısı Twitter’da dünya gündeminde 1. sırada yer aldı.

30 Temmuz 2019 09:18
Türkiye’de başladı, dünya gündemine girdi - Haber Olay | Gerçek Haber

Eğitim Bir Sen Genel Merkez yönetiminin dün 21.30’da tüm Türkiye genelinde #SözleşmeliAilelerBirleşmeli etiketiyle başlattığı çağrı Twitter’da trend topic oldu.

Kısa sürede dünya gündeminde 1. sıraya yükselen tag, sözleşmeli öğretmenler başta olmak üzere birçok sendikanın yanı sıra vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gösterdi. 

Ağustos ayında yapılacak olan eş durumu tayinlerinde sözleşmeli öğretmenlere de eş durumu tayini hakkı verilmesi için başlatılan ve dünya gündeminde 1.sıraya yükselen çalışmada Twitter’dan yapılan o çağrılardan bazıları:

-Sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği Ağustos ayında ivedilikle sağlanmalı ve anne babasının yolunu gözleyen yüzler gülmeli.
-Eğitim sistemi ‘sözleşmeli öğretmenlik’ yükünden kurtarılmalıdır.
-Tek çözüm kadrolu istihdam.
-Sözleşmeli öğretmenlerimizin sorunlarının nihai çözümü kadrolu istihdamdır. İstihdamda güçlük çekilen bölgelerdeki kadro istikrarının reçetesi de teşviki uygulamalardır. 
-Kendine emanet edilen çocukları eğitip hayata hazırlayan bir sözleşmeli öğretmen, kendi çocuklarının yüzünü dahi görememektedir. Bu, ne insan haklarına sığar ne eğitimin niteliğine katkı sağlar.
-Sözleşmelilik daha önce denenmiş ve vazgeçilmiş bir hatanın tekrarıdır. Eğitim sistemi ‘sözleşmeli öğretmenlik’ yükünden kurtarılmalıdır.
-Aynı işi yapan insanlar neden farklı haklara sahipler. Bu işte bir ayrılık, bir gayrılık, bir adaletsizlik var.
-Öğretmenin sözleşmelisi kadrolusu olmaz mağduriyet bir an önce giderilmeli

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu