Şanlıurfalı vekilden ‘torpil’ açıklaması!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, oğlunun Tarım ve Orman Bakanlığında işe girdiği iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

21 Temmuz 2019 16:44
Şanlıurfalı vekilden ‘torpil’ açıklaması! - Haber Olay | Gerçek Haber

ŞANLIURFA-AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, oğlunun Tarım ve Orman Bakanlığında işe girdiği iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, son zamanlarda ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Cevheri, oğlunun Tarım ve Orman Bakanlığında haksız şekilde işe girdiği iddialarına yönelik bir açıklama yaptı.

Cevheri yaptığı açıklamada, “Oğlum Ömer Dara, Tarım Kredi Kooperatifinin iştirakı olduğu bir şirkette 3 bin TL maaşla eleman olarak çalışmaktadır. Ne devlet memuru ne de taşeron kadrosundadır. Bugüne kadar ne şahsım ne de ailem için hiçbir haksız işleme tevessül ve tenezzül etmedik. Bugüne kadar yaptığımızı bundan sonra da yapmayız. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sahip olduğu haklar dışında başka bir ayrıcalık olmadı şahsıma ve aileme yönelik’’ sözlerine yer verdi.

‘HAKSIZ MENFAAT ELDE ETMEDİK’
Cevheri “Yüksek maaşlarla bir takım şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerine koymadık yakınlarımızı. Bu memlekette herkes her türlü kurumda çalışabiliyor da bir milletvekili çocuğunun, özel bir şirkette, düşük bir maaşla, namusuyla çalıştığında, suç olduğuna ilk kez şahit oluyoruz” diyerek duruma tepki gösterdi.

‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’

Cevheri, iddiaları ortaya atanlara hakkını helal etmediğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Bu müfteriler şunu çok iyi bilsinler; Ne yaparlarsa yapsınlar, bu memlekete ve insanımıza olan hizmet aşkımızı söndüremeyeceklerdir. Biz bu türlü çirkin siyaseti, geçmişte de gördük, bugün görüyoruz, belki gelecekte de göreceğiz, ama hamd olsun, hep şerefimizle ayakta kaldık, dimdik durduk, durmaya devam edeceğiz.”

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu