Şanlıurfa Tabip Odası, izin ve tayin yasağı için görüştü

Şanlıurfa Tabip Odası hekim ve sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve tayin yasağıyla ilgili Şanlıurfa Vali Yardımcısı Osman Aydoğan’la görüştü.

08 Kasım 2019 18:26
Şanlıurfa Tabip Odası, izin ve tayin yasağı için görüştü - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa’da uzun süredir sağlık çalışanlarına yönelik izin ve tayin yasağı gündemdeydi. Sınır ötesine yapılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle kentte izin ve tayinlerin yapıldığı belirtilirken, Şanlıurfa Tabip Odası, hekimlere ve sağlık çalışanlarına uygulanan izin ve tayin yasağı ile ilgili Şanlıurfa Vali Yardımcısı Osman Aydoğan'ı makamında ziyaret etti. Odayı temsilen görüşmeye Oda Başkanı Uzm. Dr. Ömer Melik ve Oda Genel Sekreteri Uzm. Dr. Osman Yüksekyayla katıldı. Tabip Odası mevcut durumun sonlandırılmasını talep ederken, Vali Yardımcısı Aydoğan, konuyu Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’le görüşeceklerini kaydetti.

‘MEVCUT DURUMUN BİR AN ÖNCE SONLANDIRILMASI TALEBİMİZİ İLETTİK’

Görüşme sonrası Şanlıurfa Tabip Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Böylesi olağanüstü durumlarda hekimlerin gereken özveriyi her zaman gösterdiğini, bundan sonra da görevlerini yapmaktan geri durmayacağını ancak gereken tedbirler alınıp yeterli nöbetçi ve icapçı hekim listeleri hazırlamak yerine sadece Şanlıurfa'da tüm izinlerin kaldırılmasının keyfi ve kolaycılık olduğunu, izin yasağının yılsonuna kadar uzatılabilme ihtimalinin bu olağanüstü durumdan bağımsız olduğunu belirterek birçok hak kayıplarına ve mağduriyetlere yol açtığını ifade ettik. Bu nedenle mevcut durumun bir an önce sonlandırılması talebimizi ilettik. Vali yardımcımız da bu konuda kendilerine de birçok bireysel başvurunun olduğunu, hekimlerin bu talebini Vali Bey ile görüşeceklerini ve değerlendireceklerini belirtti. Sayın Osman Aydoğan'a konuya duyarlılığından dolayı meslektaşlarımız adına Şanlıurfa Tabip Odası olarak teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu