Eyyübiye'deki Nemrud'un Tahtı için açıklama

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “1 Nisan itibari ile bütün enerjimizi Deyr Yakup’a verdik ve orayı turizme kazandırmaya kararlıyız” dedi.

08 Kasım 2019 15:57
Eyyübiye'deki Nemrud'un Tahtı için açıklama - Haber Olay | Gerçek Haber

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı'nın açılışını gerçekleştirip, fuara gelen vatandaşlarla bir araya geldi. Eyyübiye Belediyesinin standına yoğun ilgi gösteren ve standı ziyaret eden misafirlerle ilgilenen Kuş, Eyyübiye’nin tanıtımı noktasında ve turizmin geliştirilmesi noktasında çok büyük projelerinin olduğunu belirtti.

Eyyübiye’yi her platformda tanıtmaya ve vatandaşları Eyyübiye’ye davet etmeye devam edeceklerini belirten Kuş, halk dilinde Nemrud’un Tahtı olarak bilinen Deyr Yakup Manastırının turizm destinasyon alanına dönüştürülmesi ve bölgenin turizme kazandırılması için çok büyük projelerinin olduğunu söyledi.

Kuş açıklamasında şunları söyledi: “Şanlıurfa’nın kalbi Eyyübiye’dir, tarihin kalbi Eyyübiye’dir, özellikle Eyyübiye’nin tanıtım noktasında çok ciddi gayret sarf etmemiz gerekiyor ve biz bunu göreve geldiğimiz günden itibaren her platformda ifade ediyoruz. Eyyübiye ne demek; Eyyübiye Balıklıgöl demek, Halil Rahman gölü demek, Hazreti İbrahim demek, sabrın yeri demek, Hazreti Eyyüp demek, Hazreti Eyyüp’ün hastalık anında sığındığı mağara demek, sabrın timsali Hazreti İbrahim’in makamının bulunduğu yer demek, Eyyübiye, Deyr Yakup halk dili ile Nemrud’un tahtı demek. 1 Nisan itibari ile bütün enerjimizi Deyr Yakup’a verdik ve orayı turizme kazandırmaya kararlıyız. Şuan ekip arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok ciddi bir projemiz var. İnşallah yakın bir tarih içerisinde hayata geçireceğiz. Sadece Şanlıurfa’ya değil sadece Türkiye’ye değil Dünya’ya hizmete sunmuş olacağız bu projeyi.”

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu