Dicle Elektrik'ten Siverek için yatırım açıklaması

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki enerji şebekesini güçlendirmek için 4,6 milyon liralık yeni yatırım yapıyor.

08 Kasım 2019 14:56
Dicle Elektrik'ten Siverek için yatırım açıklaması - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yeraltı şebeke çalışmasını tamamlayarak havai hatların büyük kısmını kaldıran Dicle Elektrik Dağıtım, Ofis Mahallesi ile Yılmaz Güney Parkı, Atatürk Bulvarı ile Halit Gülpınar İlköğretim Okulu bölgesinde 6 kilometre orta ve 10 kilometre alçak gerilim şebekesi döşüyor. Kurulan şebekeye enerji sağlaması için de 1.000 KVA’lık monoblok trafo kuruldu. Söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte kurulu güç artarken, bu yatırımdan bölgedeki 2 bin 500 abone yararlanacak. Söz konusu aboneler eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz enerji alacak. Söz konusu bölgede enerji şirketi tarafından 265 adet aydınlatma direği dikiliyor.
 


 

GÜNDELİK YAŞAM AKSATILMIYOR

Şirketin basın biriminden paylaşılan bilgilere göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK yönetmeliklerine uygun yatırımlarını sürdüren Dicle Elektrik, Siverek ilçesinde sürdürdüğü yatırımla alakalı kazıların, ilçe halkının günlük yaşamının aksamaması için çabalıyor. Çalışmalar esnasında veya yapılan yeni tesislerin devreye alınması aşamasında önceden halka duyurularak planlı kesintiler uygulanıyor. Söz konusu planlı kesintiler, şirketin www.dedas.com.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından 48 saat öncesinden duyuruluyor.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu