Eyyübiye'de kırsalda çalışmalar sürüyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hafta sonu mesaisinde kırsala adeta çıkarma yaparak, belediyenin sürdürdüğü çalışmaları yerinde denetledi.

21 Temmuz 2019 11:38
Eyyübiye'de kırsalda çalışmalar sürüyor - Haber Olay | Gerçek Haber

ŞANLIURFA-Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hafta sonu mesaisinde kırsala adeta çıkarma yaparak, belediyenin sürdürdüğü çalışmaları yerinde denetledi.

Göreve geldiği günden itibaren merkez ve kırsal mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelen ve ‘Merkez mahallelerde ne yapılıyorsa kırsalda da yapılacak’ söylemini hayata geçiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hafta sonu mesaisinde kırsala çıkarma yaptı.

Kuş, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği ve ilgili birim amirleriyle birlikte ekiplerin sürdürdüğü çalışmaları yerinde denetleyip, bölge sakinleriyle bir araya geldi. Kuş ve beraberindeki heyet ilk olarak Tekyamaç mahallesine geçti. Burada mahalle muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelen Kuş, çalışmaları yerinde denetleyip, vatandaşların taleplerini dinledi. Kuş beraberindekilerle birlikte daha sonra Kırkmağara mahallesine geçti. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından biten mahalle içi yolları kontrol eden Kuş, bölge sakinlerinin park alanı ve çocuk oyun grubu talebini kırmayarak, ilgili birimi talimatlandırdı. Mahallelerinde sürdürülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarları ve vatandaşlar Kuş’a teşekkür etti.

Merkez ve kırsala mahalle ayırımı yapmadan, durmadan hızlı bir şekilde ilçe genelinde çalışma yürüttüklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Adaylık sürecindeki tüm kırsal mahallelerimizde temaslarda bulunmuştuk. Payamlı Nahiyemizde vatandaşlarımıza şantiye kuracağımızı ifade etmiştik. Çok şükür şantiyemizi kurduk ve bölge halkının taleplerini bir bir karşılıyoruz. Bundan sonraki süreçte de şantiyemiz kırsal mahallelerde devamlı olacak şekilde çalışmalarını sürdürecekler. Tekyamaç mahallemizde stabilize ve mahalle içi yol yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımızın hızlı çalışmasıyla bu bölgedeki çalışmalarımızı bitirip diğer kırsal mahallelerimizde bir bir çalışma yürüteceğiz. Vatandaşlarımızın taziye evi taleplerini de ilerleyen süreçte tek tek karşılayacağız. İlaçlamayla ilgili taleplerini yerine getirdik ve şu anda kırsal mahallelerimizde de bu sıkıntıyı giderdik. Yine Kırkmağara mahallemizde çalışmalarımız tamamlanmış durumda. Mahallemize yeni yollar kazandırdık. Bizlerden park alanı ve çocuk oyun grupları talep edildi. İnşallah bu hizmetleri de en kısa zamanda mahallemize kazandırmış olacağız. Göreve gelir gelmez 2 şantiye kuracağımızı ve bunlardan birinin Yardımcı bölgesinde diğerinin de Payamlı bölgesinde olacağını ifade etmiştik. Çok şükür gelir gelmez bunu gerçekleştirdik. Ama baktık ki yetmiyor hemen talimat verdik ve şantiye sayısını 3’e çıkardık. Eyyübiyem her şeyin en güzeline layık dedik ve en güzelini yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar ise, “Bugüne kadar bölgemizde çalışma görmemiştik. Sağ olsun Başkanımız bizimle yakından ilgilenip bölgemizin her yerinde çalışma başlattılar. Yeni yollarımız oldu. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu