Akçakaleli şairden Mehmetçik’e destan (VİDEOLU)

19 Ekim 2019 16:47
Akçakaleli şairden Mehmetçik’e destan (VİDEOLU) - Haber Olay | Gerçek Haber

Akçakale’de ikamet eden senarist, öğretmen ve şair İsmail Kurt, Mehmetçik’e ithafen Afrin Destanı’nı kalem aldı. Kurt, eserini Mehmetçik’e armağan edip bestelenmesini diledi.

(Haber: Uğur BUDAK)

Öncesince Fırat Kalkanı sonrasında Zeytin Dalı ardından ise Barış Pınarı Harekâtı’nı başarılı bir şekilde yapan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yurdun her tarafından destek geliyor. Son olarak ise Akçakale’de ikamet eden senarist, öğretmen ve şair İsmail Kurt, Mehmetçik’e ithafen Afrin Destanı’nı kalem aldı. Kurt, eserini Mehmetçik’e armağan edip bestelenmesini diledi.

Kurt ayrıca açıklamasında, Barış Pınarı Harekâtı’nın bitmesiyle de yeni bir şiir yazıp Mehmetçik’e adayacağını ifade etti.

“BARIŞ PINARI HAREKÂTI İLE TERÖR BİTECEK, HUZUR GELECEK”

Senarist, öğretmen ve şair İsmail Kurt Şanlıurfa Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı ile terörün biteceğini ve huzurun geleceğini söyledi. Kurt, “Bizler Türk milleti olarak kahraman ordumuzla birlikte zalimlerin zulmüne Al-Bab’ta dur deyip kalkan olduk. Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı ile barış olduk. Şimdi de bu Barış Pınarı Harekâtı ile terör bitecek, huzur gelecek. Bu Barış Pınarı’ndan gözyaşı değil dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ve sevgi dolu mutluluklar akacak. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bizler gerekeni yaptık, yapıyoruz. Şairler yazarlarda bunu yazsınlar, dedi. Bende Akçakaleli bir şair olarak Afrin Destanı’nı yazdım. Barış Pınarı Harekâtı bittiğinde de onu da yazacağım inşallah” dedi.

İşte Akçakaleli senarist, öğretmen ve şair İsmail Kurt, Mehmetçik’e ithafen yazdığı Afrin Destanı:

 

 

 

Haber Videosu


 

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu