Urfalı çiftçilerin sorunları birinci ağızdan Ankara’ya iletildi

15 Ekim 2019 10:57
Urfalı çiftçilerin sorunları birinci ağızdan Ankara’ya iletildi - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Denizli Ziraat Oda Başkanları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekilleriyle ve bakanla görüşerek bölgedeki pamuk çiftçisinin sorunlarını birinci ağızdan ilettiler.

(Haber: Uğur BUDAK)

Şanlıurfalı çiftçilerin sorunları bitmek bilmiyor. Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Denizli Ziraat Oda Başkanları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekilleriyle ve bakanla görüşerek bölgedeki pamuk çiftçisinin sorunlarını birinci ağızdan ilettiler.

“PAMUK DESTEKLEMESİNİN ARTIRILMASI VE 3 YILIN KOTANIN 4 YILA ÇIKARILMASI SORUNUNU SÖYLEDİK”

Ankara dönüşü yaptığı ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfalı çiftçilerin sorunlarını birinci ağızdan yetkililere ilettiklerini ifade etti.

İşte Eyüpoğlu’nun ziyaret dönüşü yaptığı açıklamalar:

“Bütün Ziraat Oda başkanları olarak özelikle pamuk ekilen bölgelerin başkanlarıyla beraber Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’la görüştük. Sonra milletvekilleriyle görüştük, ardından Tarım ve Orman Bakanı ile görüştük. Özelikle pamuk desteklemesinin artırılması ve 3 yılın kotanın 4 yıla çıkarılması sorununu söyledik. Geçen yıl aşırı yağışlardan dolayı çiftçiler buğday ekmedi. Bunun için 2 milyon 700 dönüm ekili pamuk arazisi var. Girdiler artı, tohum kara borsaya çıkmış durumda.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu