Urfa’da DEAŞ Operasyonu: Tutuklamalar Var

Şanlıurfa’da güvenlik güçleri düzenlediği operasyonda Suriye uyruklu 3 DEAŞ üyesini gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan 3 şüpheliden 2’si tutuklanırken 1’i serbest bırakıldı.

12 Ekim 2021 15:31
Urfa’da DEAŞ Operasyonu: Tutuklamalar Var - Haber Olay | Gerçek Haber

Emniyetten yapılan açıklamada,”Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzün, Şanlıurfa MİT Bölge Daire Başkanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, DEAŞ Silahlı Terör Örgütünün Faaliyetlerinin Tespit ve Deşifre Edilmesine Yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında;

Suriye ülkesinde DEAŞ Silahlı Terör Örgütü içerisinde sözde istihbaratçı, silahlı olarak savaşçı ve Örgüt içerisinde terörizmin finansmanını sağlayarak faaliyet gösterdiği şeklinde haklarında bilgiler bulunan Suriye uyruklu (3) şüpheli şahıs yapılan operasyonlarla yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Şüpheli şahıslar haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, (1) şahıs Savcılıktan serbest bırakılmış, (2) Şahıs ise tutuklanarak ilimiz Hilvan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”denildi.

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı