Göbeklitepe, yurt dışı uçuşlarında yer alacak

Şanlıurfa'nın en önemli kültürel ve tarihi yapısı olan Göbeklitepe, iki uçak firmasına ait dergide yer alarak yaklaşık olarak 1 milyon yabancı yolcuya ulaşacak.

Gündem 17 Haziran 2019 11:08
Göbeklitepe, yurt dışı uçuşlarında  yer alacak - Haber Olay | Gerçek Haber

12 bin yıllık geçmişi ile dünyanın ilk tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe, her platformda ilgi odağı oluyor.

Şanlıurfa'da yer alan tarihi mabet, UNESCO Kültür Miras Kalıcı Listesine girdikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da 2019'a adı verildi. 

FİLM, DİZİ, BELGESEL, DERGİ...

Son aylarda ziyaretçi akınına uğrayan 'Tarihin Sıfır Noktası', kentin hem turizmine hem de ekonomisine, adını duyurarak katkı sağlıyor. Birçok yönetmen, siyasi ve ünlü sanatçı ile oyuncunun ilk durağı olan Göbeklitepe, bu kez iki dergide de yer alarak okuyucu ile buluşuyor.  

UÇAK FİRMALARINA AİT DERGİLERDE 

Göbeklitepe, bu kez de yoğun bir yurt dışı uçuş ağı bulunan OnurAir ve SunAir firmalarına ait dergilerde yer alacak. 

Uçuş esnasında yolcuların okuması için verilen Suntimes ve OnAir dergilerinin yanında yer alacak Göbeklitepe ekinin, kentin tanıtımına etki edeceği düşünülüyor. 

HEDEF 1 MİLYON TURİST

Özellikle, Ortadoğu, Rusya ve Almanya'nın 16 Havalimanından tüm Avrupa ülkelerine yolcu taşıyan bu iki firma ile 1 ayda 1 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor. 

Dergiler aracılığıyla birçok okuyucu ile buluşacak olan 'Tarihin Sıfır Noktası', Türkiye'ye gelmeyen yabancı yolculara da ulaşmış olacak. 

Özlem DİKMEN-BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu