Urfalı Tiyatrocuya Uluslararası Ödül

Yönetmen Ve Dramaturg” kimliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncusu olarak aldığı ödülle kentin gurur kaynağı olan Hasan Ocakoğlu, 1984 yılında Ş.Urfa’da doğdu.

22 Eylül 2021 16:46
Urfalı Tiyatrocuya Uluslararası Ödül - Haber Olay | Gerçek Haber

Anadolu'daki  ve yurt dışındaki tiyatro hareketlerini ve bu alanda alın teri döken, her türlü zorluğa rağmen tiyatro sanatını yaşatanlara vefa amacıyla bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Emek ve Başarı Ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle  sahiplerini bulurken, bir ödül de Şanlıurfa’nın başarılı tiyatro oyuncusu Hasan Ocakoğlu’nun oldu.

“Yönetmen Ve Dramaturg” kimliği ve  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncusu olarak aldığı ödülle kentin gurur kaynağı olan Hasan Ocakoğlu,    1984 yılında Ş.Urfa’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimimi Şanlıurfa’da tamamlayan Ocakoğlu’nun tiyatro ile tanışması 1993 yılında başladı. 2004 yılında Şanlıurfa  Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncu kadrosuna geçiş yapan Ocakoğlu,  halen bu görevini sürdürmekle birlikte, gerçekleştirdiği Stand Up gösterileri ile de büyük beğeni görüyor.

Toplumsal kültürün zenginliği olan Şanlıurfa şivesinin yanı sıra tavır ve yüz mimikleriyle tipik bir Şanlıurfa karakterine hayat veren ve bu yönüyle büyük sempati toplayan Hasan Ocakoğlu,  hem senaryosunu yazıp hem de başarıyla hayat verdiği skeçleriyle sosyal medya mecralarında tıklanma rekorları kırıyor, binlerce takipçiyi peşinden sürüklüyor.

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı