Dünya İlk Yardım Gününde Öğrencilere Farkındalık Eğitimi Verildi

Özel Lisans Koleji 13 Eylül Dünya İlk Yardım Günü münasebetiyle düzenlediği farkındalık eğitimi semineri ile öğrencilerini bilgilendirdi.

14 Eylül 2021 14:23
Dünya İlk Yardım Gününde Öğrencilere Farkındalık Eğitimi Verildi - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa’da Özel Lisans Koleji bir eğitim semineri düzenleyerek öğrenci ve öğretmen kadrolarına ilk yardım ile ilgili bilinmesi gereken müdahale etkenlerini anlattı. Özel Lisans Koleji konferans salonunda düzenlenen seminerde Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetler Başkanlığı Eğitmeni Nurullah Özdemir ve UMKE personeli Mehmet Kenan Kaya, uygulamalı olarak ilk yardımda farkındalık eğitimi verdi. Kalp krizi, boğulma, bayılma, trafik kazası, kanama ve benzeri birçok acil durumda yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlatan eğitmenler öğrencilerinde merak ettiği sağlık sorunlarını da cevapladı.

Dünya İlk Yardım Günü münasebetiyle düzenlenen seminer ile ilgili açıklama yapan Özel Lisans Koleji Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Öğretmeni Zeynep Özışık; “Dünya İlk Yardım Gününü kutlar ve okulumuza gelerek öğrencilerimizi bilgilendiren eğitmenlerimize teşekkür ederiz. Sağlıkta ilk yardımın önemini öğrencilerimize anlatarak farkındalık yapmak istedik. Şanlıurfa’da öğrenciler adına bu tür etkinlik seminerleri pek az yapılmakta Özel Lisans Koleji olarak farkımızı ortaya koyarak öğrencilerimizi her konuda bilgilendirerek eğitiyoruz.” Dedi.

Seminer sonunda Özel Lisans Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Çiftçi, eğitmenlere teşekkür ederek bir takım hediyeler taktim etti.

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı