Viranşehir’de ağaçlara bakım yapıldı

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki ağaçların yıllık bakımını yaptı. Uzayan ağaçlar budanırken, bazı ağaçların gövdeleri kireçlendi, kuruyan bazı ağaçlar da kesildi.

04 Ekim 2019 11:07
Viranşehir’de ağaçlara bakım yapıldı - Haber Olay | Gerçek Haber

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki ağaçların bakımını gerçekleştirdi. İlçedeki tüm parklar ve kaldırımlarda bulunan ağaçlar budandı. Ağaçların gövdeleri haşerelereler karşı kireçlendi. Konu ile ilgili yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçedeki tüm ağaçların bakımının yapılacağını söyledi. Ekinci, “Viranşehir yeşili fazlasıyla hak eden bir şehir. İlçemizi yeşillendirme çalışmaları yaparken, mevcut parklarımızdaki ağaçlarımızı ve diğer refüj ve kaldırımda bulunan ağaçlarımızı da korumalıyız. Bu nedenle bu ağaçlarımızın bakımını gerçekleştirdik. Park Bahçe Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede ilçedeki tüm ağaçlarımızın bakımını bitireceğiz” dedi.

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, özellikle Barış ve Demokrasi Ormanında yoğunlaştı. İlçenin en büyük yeşil alanlarından olan Barış ve Demokrasi Ormanında kuruyan ağaçlar kesildi. Budamalar yapıldı ve haşerelere karşı ağaçların gövdeleri kireçlendi.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı