Fakıbaba'dan tavanı çöken okul için sert açıklama

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Eyyübiye ilçesinde bulunan eğitim kampüsünde meydana gelen tavan çökmesi hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Eğitim 05 Ağustos 2021 10:11
Fakıbaba'dan tavanı çöken okul için sert açıklama - Haber Olay | Gerçek Haber

HABER MERKEZİ

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Şehit Abdülkadir Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Balıklıgöl İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Halilurrahman Ortaokulu, Buhara Anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesini içerisinde barındıran kampüste çökmeler meydana geldi. Henüz 2 yıl önce hizmete giren kampüste çökmelerin oluşması tepkilere yol açtı.  Tavanı çöken okulda öğrencilerin olmaması ise olası kazayı önledi.

Fakıbaba sessiz kalmadı

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Eyyübiye ilçesinde bulunan eğitim kampüsünde meydana gelen tavan çökmesi hakkında sert açıklamalarda bulundu.Fakıbaba, şöyle konuştu: “Bahsi geçen okul inşaatı yüklenicilerinin, malzeme ve diğer inşaat bileşenlerinden hırsızlık yaparak şartlara uygun imalat yapmadıkları aşikardır. Ne yazık ki; bugüne kadar nüfuzlarını kullanarak kendilerini imtiyazlı gören bu kişilerden, benzer konulardaki eylemlerinden dolayı hesap sorulmadığından cesaret alarak bu hırsızlıklarını rutin hale getirmişlerdir.Haksız menfaatlerle zengin olmuş bu gibi yükleniciler ile denetimden sorumlular, herkim olursa olsun garip gurebanın hakkını savunma adına, Sn.Valimizin konuyla ilgili kusuru bulunan tüm sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı başlatıp, suçluların adalet önünde hesap vermelerini sağlayacağına inancım tamdır." 

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı