Büyükşehir’de Parsel satışları yargıya taşıdı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yüzlerce parsel arazinin satışı için Beyazgül’e yetki verilmesi yargıya taşındı. Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir, yetki kararının iptali için cumhuriyet savcılığına suç duyurusund

Siyaset 29 Temmuz 2021 15:06
Büyükşehir’de Parsel satışları yargıya taşıdı - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa’da belediyeye ait parsellerin satışı için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e yetki verilmesi yargıya taşındı. Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir, büyükşehir belediye meclisinde alınan kararın iptali için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA İHTİMALİ…”

“Beytülmalı neden parsel parsel satıyorsunuz” diye soran Demir, neden suç duyurusunda bulunduğunu şu şekilde açıkladı: “570 Adet parselin satılma sebebi nedir ve tek kişilik yetkilendirmelerde görevi kötüye kullanma ihtimalinin de olması hasebi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Zeynel Abidin Beyazgül hakkında suç duyurusunda bulunduk.”

VALİLİĞE DE DİLEKÇE VERDİ

Kararın iptali için Şanlıurfa Valiliğine de dilekçe veren Demir, “Şanlıurfa Valimiz sayın Abdullah Erin'den yetkiyi onaylamamasını talep ediyoruz” diyerek şunları kaydetti: “Sayın valim; Siyasiler ve siyasi iktidarlar gelip geçicidir, devlet bakidir. Devletin adalet temsiliyeti ve yetki mercisi bölgelerde valiler ve bürokratlardır. 570 adet parselin satışı kamuya ve halka zarardır, farklı yatırımlar ile toplumsal projeler yapılabilir. Bu bağlamda kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı