Başkan Yavuz’dan babalar günü mesajı

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, 20 Haziran Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Haziran 2021 13:13
Başkan Yavuz’dan babalar günü mesajı - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Babalar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Yavuz, kendisinin bir baba olduğunu hatırlatarak tüm babaların gününü kutladı.

17. Sure (İsrâ Suresi), 23. Ayet Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.

Kur’anı Kerim anne ve baba hakkında bir çok ayette öğütler vemiş ve Allah yolunda hareket eden onlara layık evlatlar olmayı emretmiştir.

Anne ve Babaya iyi davranmak ve onların hayır duasını almak onları onurlandıracak, mutlu edecek onların benim evlatlarım deyip gurur duyacağı Allah yolunda hareket eden evlatlar olmayı Allah bizlere nasip etsin.

Bayrak, Vatan, Millet Devlet ve İslamiyet için korkmadan şehadete yürüyen yurt içinde ve yurt dışında Irak,Suriye,Libya,Somali,Katar,Kıbrıs vb.ülkelerde teröre ve emperyalizme karşı savaşan,Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının cizdiği Misakı Milli sınırlarını vatan savunması kabul ederek annesinden babasından cocuklarından, sevdiklerinden ayrı savaşan kahramanlarımızdan Allah razı olsun. Onları yetiştiren anne baba ve ailelerinden Allah Razı olsun Başta bu kahramanlarımızın babaları olmak üzere tüm babaların babalar günü kutlu olsun. Aramızdan ayrılan babam ve tüm babaları babalar gününde rahmetle, dua.minnet ve saygıyla anıyorum.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı