Viranşehir’deki görüntüler pes dedirtti

15 Haziran 2021 09:59
Viranşehir’deki görüntüler pes dedirtti - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde belediyeye ait zabıta araçları ile korsan taksicilik iddialarının yankısı sürüyor. Zabıta birimine tahsis edilen bir aracın gece ve gündüz olmak üzere farklı zamanlarda korsan taksicilik yaptığı belirtiliyor.

https://www.sanliurfaolay.com/images/haberici/122.jpg

Görüntüler ortaya çıktı

Korsan taksicilik iddiaları bu gün yerel basında yer almaya başladığı andan itibaren büyük yankı uyandırdı. Olaya ilişkin WhatsApp ihbar hattımıza gelen görüntüler iddiaları doğrular nitelikte olduğu görülüyor. Görüntülerde sivil giyimli bir kişi, araca bavullarını yerleştirip seyahat etmeye başlıyor.Aynı aracın akşam saatlerinde de yolcu aldığına dair resimler var.

Konu Büyükşehir’e soruldu  

Bugün yerel basında yer alan ve tartışma yaratan konu Büyükşehir Belediyesi meclisine de soruldu. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde belediyeye ait zabıta araçları ile korsan taksicilik iddiası hakkında büyükşehir belediyesi meclisine soru önergesi verildi. Büyükşehir Beleidyesi HDP meclis üyeleri Ruken Baran Uzun ve Cebrail Temel tarafından konu hakkında soru önergesi verildi.

Verilen soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

“Viranşehir ilçesinde büyükşehir belediyesine bağlı zabıta araçları Viranşehir ilçe otogarında korsan taksicilik faaliyeti yürütmekte olup; ilçe otogarından yolcu almaktadır. Bu konuya ilişkin fotoğraflar elimizde mevcut olup; tarafınıza sunulmuş bulunmaktayız. Fotoğraflarda suça bulaşan zabıta aracının plakası net belli olmaktadır. Zabıta araçlarına yolcu alımları yapıldığı da anlaşılmaktadır. Bu konuya ilişkin Viranşehir Belediyesine de şikayetler yapılmıştır.

1-Bu korsan taksicilik faaliyeti ile alakalı bilginiz var mı?

2- Korsan taksicilik faaliyeti hala yürütülmektedir. Şikayetlere rağmen neden bu durumun önüne geçilmemiştir.”

 Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı