Ahmet Açmaz’dan flaş açıklamalar

CHP Eyyübiye ilçe başkanlığına atanan Ahmet Açmaz, göreve gelir gelmez sert açıklamalar yaptı.

Siyaset 10 Haziran 2021 10:14
Ahmet Açmaz’dan flaş açıklamalar - Haber Olay | Gerçek Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Ahmet Açmaz, Eyyübiye ilçe başkanı olarak atandı. Yeni başkan göreve gelir gelmez Eyyübiye ve Urfa ile ilgili sert açıklamalar yaptı.

DEDAŞ kamulaştırılacak !

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede, başkanın bölgenin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Ahmet Açmaz, kendileri iktidara geldiğinde DEDAŞ tekrar kamulaştıracaklarını söyledi.  Açmaz “kamulaştırma olduğunda kimse istediği gibi at koşturamayacak, vatandaş hakkını sonuna kadar arayabilecek, DEDAŞ düzeni soygun düzenidir” dedi.

Arazilerinizi rehin bırakın !

DEDAŞ ile ilgili Harran’daki köyleri ziyaret ettiğini ifade eden Ahmet Açmaz “ Harran’a gittiğimde 200 köy bizi karşıladı. Buradaki vatandaşlar vekilleri Özcan’a ulaşmakta sorun yaşıyor. Ulaşanlara da vekil ‘gidin DEDAŞ’a arazilerinizi rehin bırakın’ diyor. Bir vekil vatandaşına bunları söyler mi? Yani diyor ki gidin DEDAŞ’a tapularınızı gösterin öyle elektriğiniz açılsın. Siz bu konuları DEDAŞ müdürü veya Cumhurbaşkanı ile beden görüşmüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

420 milyonluk  yanlış okuma

Ahmet Açmaz DEDAŞ ilgili olarak şok bir iddia ortaya attı. Açmaz “ Son aldığım bilgiye göre DEDAŞ bu bölgede 420 milyon liralık yanlış okumadan para tahsil etmiş, ve bu para iade edilmiş. Ancak iade vatandaşa değil hazineye yapılmış” dedi.Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı