Haliliye'de park çalışmaları sürüyor

Haliliye Belediyesi, vatandaşların yaşam alanı park ve bahçelerin sayısını arttırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Karşıyaka Mahallesinde yeni park yapımını devam ettiriyor.

ŞANLIURFA-Haliliye Belediyesi, vatandaşların yaşam alanı park ve bahçelerin sayısını arttırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Karşıyaka Mahallesinde yeni park yapımını devam ettiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın Haliliye İlçesinde park ve bahçelerin sayısı artacak talimatı ile çalışmalarını yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, mevcut parklarda peyzaj çalışmaları ile düzenlemeler yaparken, yeni parkları da ilçeye kazandırıyor.

Yeni park çalışmaları kapsamında ekipler, Karşıyaka Mahallesinde çalışmalarına başladı. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanan parkta, ağaç dikim çalışmaları da hızla sürdürülüyor. Dikilen ağaçlara can suyunu veren ekipler, vatandaşların vakit geçirmeleri amacıyla da kamelya ve bankların kurulumu gerçekleştirdi. Haliliye Belediyesi basın biriminin verdiği bilgilere göre; Karşıyaka Mahallesi sakinleri, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür etti.

Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Haliliye İlçesindeki park ve bahçelerin sayısını arttırmak amacıyla planlama dahilinde çalışmalara devam edileceği kaydedildi.

BİHA

Düşünceni paylaş

Back to top button