Market denetimleri arttı

Market denetimleri arttı

04 Mayıs 2021 11:05
Market denetimleri arttı - Haber Olay | Gerçek Haber

Siverek Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanmada denetimleri sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, tam kapanma kapsamı dışında kalan market, bakkal, fırın, pastane, kasap, manav ve gıda imalatı yapan işletmelerde denetimlerde bulundu.

Vatandaşların sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak amacı ile ‘tam kapanma’ sürecinde denetimlerini sıklaştıran ekipler, hijyen, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.

Denetimlerde usulsüz fiyat artışlarının önüne geçmek için ürünlerin fiyat kontrollerini yapan ekipler, gıda ürünlerinin hijyen denetimlerini titizlikle gerçekleştiriyor. Diğer kamu kurum personelinin de katıldığı denetimler sırasında virüsün yayılmasını önlemek amacıyla ilgili iş yerlerine yönelik bilgilendirmede de bulunuyor.

Ekiplerin mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığını dile getiren Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, devam eden zorlu koronavirüs süreci ve tam kapanma nedeniyle zabıta ekiplerinin yoğun bir denetim mesaisi gerçekleştirdiğini söyledi.

Halk sağlığının korunmasına yönelik denetimlerin ilçe genelinde artarak devam ettiğini ve Siverek Belediyesi’nin tüm birimleriyle aktif olarak sahada çalıştıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı