Kutlamakla değil, hak vermekle olur işçinin bayramı!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet TÜYSÜZ ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’ vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak önemli açıklamalarda bulundu.

01 Mayıs 2021 15:49
Kutlamakla değil, hak vermekle olur işçinin bayramı! - Haber Olay | Gerçek Haber

Ahmet Tüysüz; 1 Mayıs’ın kutlamakla değil, hak sahibine hakkının verilmesi ile bayram olacağını söyleyerek şunları ifade etti: “Her şeyden ziyade, işçinin alın teri kurumadan hakkı verilmeli yaklaşımında olan bir dine mensubuz. O halde neden işçi kardeşlerimizin hakkını yiyiyoruz? Neden onların çalışma şartlarını iyileştirmiyoruz. Neden onların yaşam kalitelerini arttırma yoluna gitmiyoruz? Oysa bu ülke de her yıl 1 Mayıs’ta idarecilerimiz çıkıp nice nice mesajlar veriyorlar. Marifet mesaj vermek ise günümüzde bunu çok daha iyi yapan iletişim araçları var. Yok mevzu mesajdan öte hak sahiplerinin yanında olmak, onların derdine deva olmak ise o halde bu kez oturup düşünmeli ve işçilerimizin ahvalini sorgulamalıyız. Bunu yaparken de göstermelikten uzak, gerçekten bir çare olma adına, bir merhem olma adına yapmalıyız. Üstelik kamu, özel ayırımı yapmadan tüm kesimi kapsayacak ve kucaklayacak şekilde 1 Mayıs’ı bayram gibi kutlamalı, kutlatmalıyız.

İşin ehline verildiği, ehil işçinin hakkının korunup gözetildiği nice 1 Mayıs’ların bayram tadında yaşanması umuduyla tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı