Şanlıurfa ilkler şehri olmaya devam ediyor

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Nevali Çoride bulunan bir taş kâse üzerindeki figürlerin dünyada İlk halayın Şanlıurfa’da çekildiğini iddia etti.

23 Nisan 2021 17:34
Şanlıurfa ilkler şehri olmaya devam ediyor - Haber Olay | Gerçek Haber

Dünya’nın kültür merkezlerinden birisi olan Şanlıurfa tarihiyle, eserleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son yıllarda yapılan araştırmalarda eşiz buluşlar Şanlıurfa’yı adeta dünyanın açık hava müzesi haline getirdi.

Son olarak Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından şaşırtıcı bir iddia geldi. Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün sosyal medya üzerinden Nevali Çoride bulunan bir taş kase üzerindeki Figürlerin dünya üzerindeki ilk halay olduğu iddia edildi. Kurumun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Şanlıurfa’yı görmek isteyenler davet edilirken : Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İddia ediyoruz! Dünya üzerinde ki ilk Halayın Şanlıurfa'da çekildiğini M.Ö. 8500 yılına ait Taş Kase Parçası Nevali Çori'de bulunmuş olup ziyaretiniz için Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde sizleri bekliyor.  Şanlıurfa gezinizi planlamak, eşsiz bir deneyim tatmak ve detaylı bilgiler için; Apple store ve Play Store’dan “ Visiturfa ” uygulamamızı indirebilir veya www.visiturfa.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.” İfadelerine yer verildi

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı