Gündem

Şanlıurfa'da çöl varanı bulundu

Karaköprü’ye bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesinde bir evde görülen ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan çöl varanı, yapılan kontrollerinde ardından doğal yaşama bırakıldı.

ŞANLIURFA-Karaköprü’ye bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesinde bir evde görülen ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan çöl varanı, yapılan kontrollerinde ardından doğal yaşama bırakıldı. 

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde nesli tükenme tehlikesinde olançöl varanı, Karaköprü Belediyesi ekipleri tarafından alınarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. 

Karaköprü İlçesine bağlı Hamurkesen Kırsal Mahallesinde bir evin bahçesinde görülen çöl varanı vatandaşlar tarafından Karaköprü Belediyesi'ne bildirildi. İhbar üzerine alana giden ekipler titiz bir çalışma sonucunda evin bahçesinde yakaladığı çöl varanını alarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezine teslim etti. 

Yetkililer, tarafından gerekli kontrollerin ardından nesli tükenmekte olan çöl varanı doğal yaşamına tekrardan bırakıldı. Öte yandan yetkililer, nesli tükenmekte olan çöl varanının insanlara saldırmadığını ve zararsız olduğunu söyledi.

BİHA

Düşünceni paylaş

Back to top button