Kabul Sınavına rekor katılım

Şanlıurfa'nın eğitim kurumlarından Aydınlar Kolejinde yapılan kabul sınavına rekor katılım gerçekleşti.

20 Mart 2021 20:09
Kabul Sınavına rekor katılım - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bulunan Aydınlar Koleji'nde düzenlenen kabul sınavına Şanlıurfa'nın dört bir yanından gelen yüzlerce öğrenci katılım sağladı.
Düzenlenen kabul sınavı pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kabul sınavında velilerin okul içerisine alınmadığı gözlemlendi.

Sınav hakkında açıklamada bulunan Aydınlar Eğitim Kurumları kurucusu S. Fethi Aydın, düzenlenen kabul sınavına Şanlıurfa’nın dört bir yanında öğrencilerin katıldığını vurgulayarak katılımın rekor seviyede olduğunu ifade etti.
S. Fethi Aydın, "eğitim sektöründeki 10. yılımızda yine binlerce öğrencinin katılımıyla bir kabul sınavı gerçekleştirdik. Bugün burada toplamda 4 seansta yaklaşık bine aşkın öğrenci Şanlıurfa’nın her noktasından sınava gelerek ter döktü. Seyreltilmiş sınıflarda yapılan sınavımıza olan ilgi takdire şayandı. Çocuklar hem güzel bir ölçme ve değerlendirme sürecinden geçtiler hem de girecekleri derecelere göre özel indirimler kazanacaklar"dedi.

S. Fethi Aydın sözlerine şu şekilde devam etti: Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde hizmet veren bir kurum olduğumuz halde bu ilçeyle sınırlı kalan bir kurum değiliz. Şu an mevcut öğrencilerimiz içerisinde Eyyübiye'den, Haliliye'den hatta Akçakale'den gelerek kendilerini bize emanet eden, bizlere güvenen öğrencilerimiz var. Bu kabul sınavında da şehrimizin her bölgesinden insanlar sınavımıza katılım sağladı. Şanlıurfa halkına bizlere göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz. Ayrıca sınavımız Covid-19 önlemleri eşliğinde 14 altın kurala göre gerçekleştirilmiştir. Maske, mesafe ve hijyenin yanısıra her öğrencinin ateşi ölçülerek sınav binasına alınmıştır. Veliler okul bahçesine alınmamıştır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı