Urfa'da sınav değil, sıcak 'ter' döktürecek!

Hava sıcaklarının 40 derecelere dayandığı Şanlıurfa'da, haftasonu yapılacak YKS öncesi veli ve öğrencileri 'klima' telaşı sardı.

11 Haziran 2019 12:09
Urfa'da sınav değil, sıcak 'ter' döktürecek! - Haber Olay | Gerçek Haber

ŞANLIURFA-Hava sıcaklarının 40 derecelere dayandığı Şanlıurfa'da, haftasonu yapılacak YKS öncesi veli ve öğrencileri 'klima' telaşı sardı.

Türkiye genelinde iki buçuk milyona yakın adayın yıl boyu hazırlandığı ve büyük heyecanla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) haftasonu yapılacak.

Öğrenciler ve veliler büyük bir heyecanla sınavı beklerken, hazırlıklar da son aşamaya geldi. Uzmanlar, hem öğrencilere hem de velilere sınavla ilgili farklı konularda önemli taktikler verirken, Şanlıurfa'da ise öğrencileri ve velileri 'klima' telaşı sardı. 

Hava sıcaklığının 40 dereceleri bulduğu kentte, bazı okullarda klima olmaması öğrenci ve velileri kara kara düşündürüyor. Sınavdan çok sıcaktan ter dökecek olan öğrenciler duruma tepki gösterirken, veliler de isyan etti.

Yetkililerin bu duruma çözüm bulması gerektiğini aktaran veliler, öğrencilerin de aynı şartlarda sınava girmediğini ve bunun da haksızlığa neden olduğunu aktardı.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu