İlçe Başkanı Av.Sabri Yetim: Karaköprü ekonomi olarak  büyük zarara uğruyor

DEVA Partisi Karaköprü ilçe Başkanı Sabri Yetim, teşkilatlanma çalışmaları ve Şanlıurfa'daki sorunları dile getirdi.

Özel Haber Siyaset 13 Ocak 2021 14:56
İlçe Başkanı Av.Sabri Yetim: Karaköprü ekonomi olarak  büyük zarara uğruyor - Haber Olay | Gerçek Haber

DEVA Partisi Karaköprü ilçe Başkanı Sabri Yetim, partisinin faaliyet ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunarak, Karaköprü’deki esnaf,  okul ve diğer sektörlerin sorunları anlattı.

Karaköprünün çok ciddi ekonomik sorun yaşadığını belirten Yetim karaköprü ve Şanlıurfa’daki durumunu anlattı.

Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin sorunlarını dile getiren Yetim, sağlık ve eğitim sorunlarını da dile getirdi. Özel okulların durumuna ilişkin de konuşan Yetim, yaşanan aksaklıkları anlattı. Yüz yüze eğitimin başlaması gerektiğini belirten Yetim, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Şimdi Karaköprü gelişen bir ilçemiz. Bizim her zaman söylediğimiz gibi  Karaköprü  şehrin imajıdır tabi inşaat sektörünün girmiş olduğu sıkıntı durum özellikle girdilerin çok pahalı olması mesela demirin beş  yediyüz elli kuruş olması çok ciddi manada ev fiyatlarının yüksek olması  nedeniyle müteahhitlerimiz sıkıntı yaşmaktadır.Esnaf itibariye karaköprü ekonomi olarak  büyük zarara uğruyor.

Şuanda okul eğitimlerinin Avrupa’ya baktığımız zaman mümkün mertebede yüz yüze eğitim yapıyorlar.  Yani vaka sayıları biz den yüksek olmakla beraber yinede yüz yüze eğitimi devam ettiriyorlar.  Karaköprü’de çok okul var özel okullar var, devlet okluları var, kolejler var  şimdi bunların hepsinde şuanda eğitimi tamimiyle durdurmak karaköprünün ekonomisine de ciddi manada zarar veriyor iş insanlarına çok ciddi Zaralar verdiği gibi karaköprünün ekonomisine de zararlar veriyor.

Eğer pandemide camiler açıkken kongreler yapılıyorken bütün her şey yapılyorken sadece bir standart getirilecekti kontenjan yarı yarıya düşürüleckti’’ ifadelerini kullandı  Yorumlar (0)
Köşe Yazarlarımız Tümü
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı