Siverek ilçesinde 11 kişilik ailenin yürek burkan yaşamı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yürek burkan görüntüler. Tek bir odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Uytun Ailesi, zor günler geçiriyor...

26 Aralık 2020 16:40
Siverek ilçesinde 11 kişilik ailenin yürek burkan yaşamı - Haber Olay | Gerçek Haber

Yürek burkan görüntüler yardım severler tarafından Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde kaydedildi.

Siverek’e yaklaşık 15 KM uzakta bulunan Sislice (bohçık) Kırsal Mahallesi’nde ikamet eden  Uytun ailesi tek bir göz odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla zor şartlar altında yaşıyor.
Yaklaşık 25 metrekare odada anne ve babayla birlikte toplam 11 kişi yatıp kalkıyor.
İzbenin mutfağa çevrildiği, banyonun da olmadığı evde yaşam oldukça zor.

En küçüğü 1,5 yaşında olan çocukların yeterli beslenip, giydirilemediği yaşanan bu zorlu yaşam savaşından da olumsuz etkilendiği gözlemlendi.Derme çatma tuvaletin de evin 30 metre dışında olduğu görülürken, ne  dolabı, ne tezgahı ne de rafı olan mutfakta da çökme tehlikesi var.


Maddiyatsızlık adete  Uytun ailesinin belini bükmüş durumda. Çocukların bir kısmı okula giderken bir kısmı ise maddiyatsızlıktan dolayı okula gidemiyor.
Psikolojik rahatsızlığı bulunan Baba Ramazan Uytun’un da bir işte çalışamadığı öğrenildi. Zor ve çetin günler geçiren  Uytun ailesinin öncelikli talebi evin tadilatı ve eve yeni odaların ilave edilmesi.

ŞANLIURFA OLAYYorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı