Harran'daki sistem hatası tepki topladı

Harran Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sınavına girmek için okula giden öğrenciler sistem hatasıyla karşılaştı. Yetkililerin yazılı sınav yapalım önerisi üzerine tepki gösteren öğrenciler, 'Paramızla rezil oluyoruz!' dedi.

01 Haziran 2019 17:03
Harran'daki sistem hatası tepki topladı - Haber Olay | Gerçek Haber

ŞANLIURFA/Harran Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler bugün uzaktaneğitim sınavı için ter dökecekti. 

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARUZEM) bünyesinde yürütülen Türk Dili II, Yabancı Dil II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II derslerine yönelik yapılacak sınavda, aksilikler üst üste geldi. 

1 ve 2 Haziran tarihlerinde 08:00-17:00 saatleri arasında 4 oturumda yapılacak olan sınav için okula giden öğrenciler, server arızasıyla karşılaştı. Arıza nedeniyle uzun süre bekleyen öğrenciler, bir süre sonra duruma isyan etti.

Uzun süren bekleyişin ardından yetkililer, 'Yazılı sınav yapalım' önerisinde bulununca ise öğrencilerden tepki geldi.  Online sınav için kağıt ve kalem getirmeyen öğrenciler, hatanın bir an önce giderilmesi için yetkili birimlere çağrıda bulundu.

Yarın sona erecek sınav için öğrenciler dersi verememe telaşıyla karşılaşırken, sınav ücretini fahiş bulan öğrenciler de isyan etti. Sınav için 45 TL ücret ödediklerini kaydeden öğrenciler, geçen yıl her ders için 5 TL alındığını ifade etti. 

Sınav ücretini fazla ödediklerini ve birçok sorun yaşadıklarını aktaran öğrenciler, 'Paramızla rezil oluyoruz' yorumuyla tepkilerini dile getirdi.

ŞANLIURFA-BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu