Şanlıurfalı yazarın ‘Zenbilname’si çıktı

Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş’ın ‘Zenbilname’ adlı eseri  ile okuyucuları ile buluştu.

15 Eylül 2019 13:01
Şanlıurfalı yazarın ‘Zenbilname’si çıktı - Haber Olay | Gerçek Haber

Şanlıurfalı Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş’ın yeni kitabı ‘Zenbilname’, kitapseverlerle buluştu. Kitabı ile ilgili bilgiler veren Mehmet Akbaş, şunları söyledi: “Babalar ne araba bırakır, ne ev, ne de başka bir miras. Evlada sadece değer kavramları bırakır. Merhum babamız bize bir Zenbil bıraktı. Bu Zenbilname’nin içine, yaşanmış hikâyeler, değişik konular, atasözleri, deyim ve terimler, kıssalar ve derin mesajlar konulmuştur. O kadar farklı şeyleri konulmuş ki bu Name’yi merakla okuruz inşallah. Herkese hitap eden bu Zenbilname ders veren ibretlik meseleleri barındırıyor.”

“Mükemmellik bir yolculuktur, Son durak değildir”, “Ombudsmanlık” ve “Müsbet hareket” kitaplarından sonra Mehmet Akbaş'ın yeni kitabı Zenbilname , Mola Kitabevi logosuyla raflardaki yerini aldı.

MEHMET AKBAŞ KİMDİR?
1975 Urfa doğumlu olan Mehmet Akbaş, 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliğini ve 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirip Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans yaptı. Şanlıurfa’da değişik sivil toplumlarında görev aldı. Eğitimciler Birliği Sendikası, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube kurucularından, Türkiye Yazarlar Birliği Urfa Şubesi gibi topluma ve kamuya yararlı dernek ve vakıflarda çalıştı. Şanlıurfa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak iki dönem çalıştı. Sivil toplum konusunda birçok çalışmaya imza attı.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’nin değişik yerlerinde Elektrik–Elektronik Öğretmenliği ve yöneticilik yaptı. Halen A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaktadır. Yazıları Yeni Asya gazetesinde çıkmaya devam etmektedir. Türkiye Yazarlar Birliği Urfa şube yönetim kurulu üyesi olup, Evli dört çocuk babasıdır. 

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı