GastroAntep'te Şanlıurfa'nın lezzetleri de yer aldı

Gaziantep'in yerel lezzetlerinin tanıtıldığı ve bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali'nde Şanlıurfa standı da yer aldı. Kente ait birçok lezzetin sergilendiği stant, ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

13 Eylül 2019 09:42
GastroAntep'te Şanlıurfa'nın lezzetleri de yer aldı - Haber Olay | Gerçek Haber

Gaziantep'te düzenlenen GastroAntep'te Şanlıurfa rüzgarları esti. 
 Gaziantep'in güneş, toprak ve tarihten gelen mutfağını dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep), dün start aldı.

BORANI, İÇLİ KÖFTE, CİĞER KEBABI...

Antep'in yanı sıra birçok ilin de yöresel ürünlerini sergilediği festivalde, Şanlıurfa standı da yer aldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından tutulan iki stantta boranıdan içli köfteye, ciğer kebabından haşhaş kebabına kadar birçok lezzet sergilendi.
 ÇİĞKÖFTE DE YOĞRULDU

Kente ait yemeklerin sergilendiği stant ise ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Festivalin ilk günü olması nedeniyle ziyaretçi sayısının düşük olduğunu kaydeden stant yetkilisi, ilk gün saat 7'de yoğrulan çiğköfte ile ilginin daha da arttığını kaydetti.

GÖBEKLİTEPE UNUTULMADI

Öte yandan, Şanlıurfa'ya ait lezzetlerin yanı sıra festivalde Göbeklitepe tanıtımı da yapıldı. Standın önüne Göbekiltepe afişi açan yetkililer, Tarihin Sıfır Noktası'nı Antep'e taşıdı.

Şanlıurfa'ya da ait hem yöresel lezzetlerin hem de tarihi değerlerin tanıtırımım yapıldığı festival, Pazar günü sonra erecek.

Özlem DİKMEN-BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı