BİM Mağazaları, firma ile ticari ilişkilerini sonlandırdı

Özel ürünleri arasında yer alan bir balın hileli çıkması hakkında açıklama yapan BİM Mağazaları, firma ile ticari ilişkilerini sonlandırdıklarını bildirdi.

17 Eylül 2020 12:55
BİM Mağazaları, firma ile ticari ilişkilerini sonlandırdı - Haber Olay | Gerçek Haber

BİM Mağazaları, Tarım ve Orman Bakanlığı nın duyurduğu hileli mallar arasında özel ürünleri içinde yer alan bir balın da bulunması ardından açıklama yaptı.

Dün birgun.net te yer alan haberde, Balarısı Gıda San. Tic. A.Ş. tarafından üretilen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde C4 Şeker Oranı, Protein ve Hambal Delta C13 değerleri arası fark sebepli uygunsuzluk tespiti yapıldığı aktarılmıştı.

BİM de satılan bal 'hileli' çıktı!

Konu hakkında BİM in açıklaması aynen şöyle:

Türkiye de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş ettiği BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Gazetenizde bahsi geçen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde 1,5 yıl önce üreticinin hammadde alımı aşamasında kontrolden kaçan bir parti balda, saf bal içine şeker kullanıldığı tespitine istinaden BİM tarafından ilgili partiye ait bütün ürünler raflardan kaldırılmıştır. Üretici daha sonrasında hammadde alımı....

Haberin tamamını okumak icin aşağıdaki "Web sitesinde okuyun" tuşuna basabilirsiniz...

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı