Büyükelçi açıkladı: TRT, Çin’de ofis açıyor

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, yaptığı açıklamada TRT’nin Çin’de ofis açacağını duyurdu.

11 Eylül 2019 15:01
Büyükelçi açıkladı: TRT, Çin’de ofis açıyor - Haber Olay | Gerçek Haber

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve YDA Havalimanı İşletme A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ile Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti. Heyet ve Büyükelçi Önen, Çin ile turizm ve havacılık alanlarında işbirliği ve Türk Turunçgil ürünlerinin Çin pazarına ihracatı konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Önen, “Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ve beraberindeki heyeti bugün büyükelçiliğimizde kabul ederek Türk Turunçgil ürünlerinin Çin pazarına ihracatı konusunda istişarelerde bulunduk. Yine; Pekin’de bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve YDA Havalimanı İşletme A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç’i Büyükelçiliğimizde kabul ederek, turizm ve havacılık alanlarında işbirliği konuları üzerine görüşmelerde bulunduk” dedi.

TRT, ÇİN’DE OFİS AÇIYOR

Öte yandan Önen, “Bizden bir güzel haber daha; Türkiye'nin yumuşak güçlerinden ve yabancı dillerde yaptığı yayıncılık atağı ile gurumuz TRT, artık Çin'de ofis açıyor. Yayın Hizmetlerinden Sorumlu TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan ile bugün Pekin'de açacakları ofis ve Çin'de atacakları adımlar üzerine istişarede bulunduk” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

BİHA

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu