“Seçim zamanı söz veriyorlar, sonra da toz oluyorlar”

Yazı ayrı kışı ayrı dert olan elektrik kesintisi, Şanlıurfalı esnafı canından bezdirdi. Seçim zamanlarında elektrik sorununun çözüleceğine dair söz aldıklarını belirten esnaf, seçim sonrasında bu sözlerin unutulduğunu kaydetti.

Özel Haber 21 Temmuz 2020 16:51
“Seçim zamanı söz veriyorlar, sonra da toz oluyorlar” - Haber Olay | Gerçek Haber

Elektrik kesintileri ve yüksek faturalardan bıktıklarını belirten Şanlıurfalılar, siyasilerden bu konuda bir atak beklediklerini ifade etti. Yetkililere tepkili olan esnaf, vatandaş ile DEDAŞ arasında yaşanan sıkıntıların hala devam ettiğini belirtti. Elektrik sorunu çözülmez bir düğüm haline gelirken yeni yapılan uygulamalarda esnafın ve çiftçilerin sorunlarını ikiye katlıyor. Vatandaş ve esnaf bu sorunların önüne geçilmesini istiyor. Tarımın başkenti konumundaki Şanlıurfa’da DEDAŞ’ın yüksek faturalarla birlikte sürekli elektrik kesintisinin yaşanması kentte adeta kangrenleşen bir sorun haline geldi. Vatandaşlar, yetkililerin sadece seçim zamanı söz verdiğini ancak bu sözleri tutmadığından şikayet ediyor.

Şanlıurfa’da esnaflık yapan Özgür Erbil, elektrik sorununa ilişkin yaptığı açıklamada, “DEDAŞ ile ilgili sorunlarımız var ve bu yıllar boyunca devam edecek. Elektriklerimiz sürekli kesiliyor sebepleri ise ya onarım var ya da trafo patlamıştır. Bahanelerimiz sınırsız bahaneler arkasına sığınıp çalışan müdürlerimiz yetkiliklerimiz var ondan dolayı sürekli aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Gaziantep yanı başımızda olan bir komşu ilimiz Gaziantep’te aynı sıkıntılar oldu ve belediye başkanı Fatma Şahin bizim milletvekillerinin yapamadığını yaptı. DEDAŞ müdürünü çağırarak ya bu sorunu çözersiniz ya da o koltuğu bırakıp gidersiniz” dedi.

Konuşmasında Şanlıurfalı siyasetçilere tepki gösteren ve onların Şanlıurfa’nın sorunlarıyla ilgilenmediğini belirten Erbil, “Bizim 11 tane milletvekilimiz bunu söyleyemediler bunları söylemeyi bırakın DEDAŞ yetkililerini karşılarına alıp her hangi bir çözüm konusunda mücadele etmediler. Sadece Şanlıurfa CHP milletvekili olan Aziz Aydınlık bu konuda sağ olsun köylü kardeşlerimiz ve ilçe vatandaşlarımızın sesini duydu.  Gerekirse yürüyüşe katıldı gerekirse sesini duyurmak için gereken yerlere başvurdu. Ama tek kişi ile olmuyor. Oy zamanı milletvekili gövde gösterisi yaparak balkon konuşması yaparak olmuyormuş bu işler. Konuşmak lazım çalışmak lazım bir şeyler yapmak lazım ama bu olmuyor seçim zamanı da oy isterken hangi yüzle ne şekilde milletten oy isteyeceklerini bilmiyorum. Bizim sadece elektrik değil yol sorunumuz var, DEDAŞ sorunumuz var toplu taşımada sorunumuz var. Ulaşım desen zaten sıkıntı, otobüsler çok geç geliyor ve duraklar kalabalık oluyor. Bu sefer de insanlar üst üste binmek zorunda kalıyor” diye konuştu.Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı