Siyaset

İmamoğlu, Şanlıurfalı genci unutmadı

İstanbul’da öğütücü makinasına düşerek hayatını kaybeden Şanlıurfalı Nurullah Karakuş’un ölümüne ilişkin olarak Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’un çocuklarını da İstanbul’a sığınan çocukları da korumak öncelikli görevimiz olmalı” dedi.

İstanbul Ümraniye'de bulunan geri dönüşüm toplama merkezindeki öğütücü makinasına düşen 17 yaşındaki Şanlıurfalı Nurullah Karakuş’un ölümüne ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un çocuklarını da, İstanbul’a sığınan çocukları da korumanın öncelikli görevleri olması gerektiğini vurguladı.

İmamoğlu, “Nurullah Karakuş 17 yaşındaydı, Urfa’dan ekmek parası kazanmak için İstanbul’a gelmişti. Bir geri dönüşüm toplama merkezinde, öğütücü makinasına düşerek hayatını kaybetti. İstanbul’un çocuklarını da İstanbul’a sığınan çocukları da korumak öncelikli görevimiz olmalı” ifadelerine yer verdi. 

Nurullah Karakuş, geçtiğimiz Cuma günü geri dönüşüm toplama merkezindeki öğütücü makinasının içine düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Karakuş’un cenazesi, memleketi olan Şanlıurfa’ya gönderilmişti.

Özlem DİKMEN-ŞANLIURFA/BİHA 

Düşünceni paylaş

Back to top button