Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

30 Haziran 2020 15:00
Kurban bayramı tatili kaç gün olacak? - Haber Olay | Gerçek Haber

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları Kurban bayramı heyecanı sardı. Kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bugün başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Müslüman ülkelerde koronavirüs kabusu yaşanırken İslam ümmeti bayram namazıyla buluşacak ve ardından dini vecibelerini yerine getirecek.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada Bilim Kurulu’nda Kurban Bayramı’nda bir kısıtlılık olması gibi bir durum gündeme gelmediğini duyurdu. Koca  "Kurban Bayramı’nda kısıtlama olup olmayacağını şimdiden söylemem zor. Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bir kısıtlama olmayacağını düşünüyorum" dedi.

KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan Bayramı'nı kronavirüs nedeniyle evlerinde geçiren vatandaşlar, Kurban Bayramı'nda da sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor.

Koronavirüs günlük verileri artış gösteriyor ancak Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olmayacağı tahmin ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, Bilim Kurulu gündeminde böyle bir madde olmadığını söyledi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN KUTLANACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı takvime göre 2020 yılında ramazan ayı 24 Nisan'da başladı, 23 Mayıs'ta sona erdi.

Takvimde Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz 2020 olarak görünüyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. 

30 Temmuz - Kurban Bayramı Arefesi

31 Temmuz - Kurban Bayramı ilk günü

3 Ağustos - Kurban Bayramı son günü

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı'nda kaç gün tatil olacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 

2021 RAMAZAN ve RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN

12 Mayıs'ta Ramazan ayının bitmesiyle 13 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı başlayacak. 15 Mayıs Cumartesi günü ise bayramın son günü olarak belirlendi.

13 Nisan Salı - Ramazan ayının başlangıcı

12 Mayıs Çarşamba - Ramazan Bayramı Arefesi

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu