Davutoğlu: Haksızlık karşısında susanlar bilsinler ki...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun haftalık değerlendirme toplantısında sarf ettiği sözlerin bir bölümü bir hayli dikkat çekti.

30 Haziran 2020 10:22
Davutoğlu: Haksızlık karşısında susanlar bilsinler ki... - Haber Olay | Gerçek Haber

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konulara ilişkin konuşan Davutoğlu hükümete sert eleştiriler yöneltti.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun yapmış olduğu açıklamalarda sarf ettiği sözlerin bir bölümü dikkat çekti. EnPolitik isimli haber sitesinin aktardığına göre Davutoğlu, AK Parti'nin özgürlükçü unsurlardan arındırılarak siyaset alanının daraltıldığını şimdi ise adım adım sivil alanın yok edilmek istendiğini savundu.

"Önce ülkenin en büyük partisi olan AK Parti özgürlükçü unsurlardan arındırılarak siyaset alanı daraltıldı, şimdi de adım adım sivil alan yok edilerek hiçbir darbe döneminin başaramadığı bir toplumsal kıskaç hayata geçirilmek isteniyor." ifadelerini kullanan Davutoğlu, söz konusu kıskacın 28 Şubat kıskacına karşı iktidara geldik diyenlerin eliyle gerçekleştirildiğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

 

"Bu kıskaç hem de 28 Şubat kıskacına karşı iktidara geldik diyenlerin eliyle gerçekleştirilmektedir. “Bugün 28 Şubat altın dönemini yaşamaktadır” diyen dar ve derin bir çevre ise bu manzarayı ellerini oğuşturarak seyretmekte ve bir maşa gibi kullandıkları elleri ne zaman tasfiye edeceklerinin planlarını yapmaktadırlar. Bu kıskaç toplumu boğmadan ses vermek gerekmektedir."

Bu tablo açık bir şekilde ortada iken “nasıl olsa bize dokunmazlar” diyerek haksızlıklar ve baskılar karşısında susan sivil toplum kuruluşları bilsinler ki sıra onlara geldiğinde seslerini haykırabilecekleri bir duvar dahi bulamayacaklardır. Milli Gazete

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu