Bu gidişle tüm Urfa korona olacak!

Şanlıurfa’da her gün onlarca pozitif vaka çıkarken, artık hastanelerde yer kalmadı. Koronavirüs vakaları iyiden iyiye artarken, Şanlıurfalılar kurallara uymamakta direniyor.

26 Haziran 2020 13:50
Bu gidişle tüm Urfa korona olacak! - Haber Olay | Gerçek Haber

Ali ÇETİNKAYA-İbrahim Halil ASLAN / ÖZEL Haber / Şanlıurfa OLAY

Maske takmanın zorunlu olduğu kentte, 900 lira cezaya rağmen vatandaşların bir kısmı maske takmıyor. Bir kısım vatandaş da maskeyi ya cebinde ya da elinde taşıyor.

HASTANELERDE YER KALMADI

Şanlıurfa’da koronavirüs vakaları günden güne artarken, artık hastanelerin servisleri doldu. Sık sık yapılan uyarılara rağmen sosyal mesafeye de dikkat edilmiyor, maske de takılmıyor. Son olarak kentte 78 adres karantinaya alındı. Düğün ve taziyeler yasak olmasına rağmen, bir kısım vatandaş bunları gizli yapıyor. Evlerin damında veya kırsal mahallelerde taziyeleri kabul eden vatandaşlar, bu hastalığın daha da yaygınlaşmasına neden oluyor. İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş da geçtiğimiz günlerde bu konudan şikayet etmiş ve tüm tedbirlere rağmen vatandaşların kurallara uymamakta direndiğinden yakınmıştı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de sık sık uyarılarda bulunuyor ve vaka sayısındaki artışa dikkat çekiyor. Ancak tüm uyarılar havada kalıyor ve Şanlıurfa, en çok vakanın görüldüğü iller sıralamasında yer alıyor.

DENETİMLER YETERSİZ Mİ KALIYOR?

Şanlıurfa’nın en kalabalık yerlerinden biri olan Atatürk bulvarında bile vatandaşların büyük bir kısmının maskesiz dolaşması dikkat çekiyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri de zaman zaman vatandaşları maske konusunda uyarırken, polis kontrollerine rağmen maske kullanımı henüz istenen seviyeye ulaşamadı. Maske kullanımına yönelik daha sıkı tedbirlerin alınmasını isteyen vatandaşlar, maske kullanmayan kişilere taviz verilmemesi gerektiğini belirtiyor. Maske takmayan bir kişinin birçok kişiyi tehdit ettiğini söyleyen uzmanlar da herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek güvenlik güçlerinin de işi daha sıkı takip etmesi gerektiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı