Acılı aile destek bekliyor!

Şanlıurfa’da ailesiyle yaşayan beş buçuk yaşındaki Mahmut Miraç İpek, yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana Lösemi ile mücadele ediyor.

Sağlık 26 Haziran 2020 09:07
Acılı aile destek bekliyor! - Haber Olay | Gerçek Haber

İbrahim Halil ASLAN / Şanlıurfa OLAY

Halil ve Gül İpek çiftinin beş buçuk olduğu oğlu Mahmut Miraç İpek, yakalanabilir lösemiden kurtulmak için uygun donör arıyor. Acılı aile, çocuklarının bu durumdan kurtulması için kampanya düzenledi, yetkililere seslendi.

Adana'da bulunan Miraç için tüm aile seferber oldu ancak aile fertlerinden alınan örneklerde uygun donör bulunamadı. Miraç'ın sağlığına kavuşması için mücadelesini sürdürüyor. İpek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi ve Konferans Salonunda Kızılay tarafından yapılan kan bağışı istasyonunda kan vermek için gelen vatandaşlardan yeğeni Miraç ve onun gibi.

Amca Müslüm İpek, Miraç'ın Miraç'ın yaklaşık bir buçuk yıldır Lavaşemi ile mücadele ederek, Adana'da olduğu ve uygun donörün bulunmaması halinde Miraç'ın iyileşme şansının olduğunu belirttiğinizi dile getirdi. Şanlıurfalılara ve tüm Türkiye'ye seslenen Amca Müslüm İpek, Kök Hücre bağışının zor durumda ve naklinin olduğu korkulacak bir durum değil belirterek, “Miraç ve Miraç gibi olan kullanıcılar el ele verip kök hücre bağışında bulunarak kurtarabiliriz” dedi.

Miraç ve Miraç gibi çocuklar kurtulsun diye boyutu en yakın Gönüllü Verici Merkezi ve Sabit Kan Alma Merkezlerinde kök hücre bağışı ile ilgili bilgilendirme alabilir ve kök hücre katkıında bulunabilir. Bunun için, 18-50 yaşlarında ve bilgilendirilmiş onay vermiş olan sağlıklı birey olma koşulu aranmaktadır. Bu koşulların kullanabileceği kişi kök hücre bağışında bulunabilir.

Baba Halil İpek: 0542468 64 62Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu