Urfa'nın simgesi Çin medyasında yer aldı

Şanlıurfalı Büyükelçi Emin Önen, Şanlıurfa’da bulunan UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe’yi Çin’in Global Times gazetesinde tanıttı.

15 Haziran 2020 13:01
Urfa'nın simgesi Çin medyasında yer aldı - Haber Olay | Gerçek Haber

Ali ÇETİNKAYA / Şanlıurfa OLAY

Çin Büyükelçisi Şanlıurfalı Emin Önen, 12 bin yıllık geçmişiyle tarihe ışık tutan Göbeklitepe’yi Global Times gazetesine değerlendirerek, Şanlıurfa’nın ve Göbeklitepe’nin tanıtılmasını sağladı. Koronavirüs sürecinin ardından başlayan normalleşme sürecinde turizm hareketliliği de beklenirken, Önen Şanlıurfa’ya yoğun bir turizm beklediklerini söyledi.

Şanlıurfalı tek bürokrat Emin Önen, Büyükelçilik görevini sürdürdüğü Çin’de, her seferinde Şanlıurfa’nın tanıtımı ve gelişimi konusunda çalışmalar yürütüyor. Yukarı Mezopotamya'da dünyanın bilinen en eski megalitik yapısı olarak bilinen Göbeklitepe, gazetede yer almasının ardından Çin’de de büyük bir hayran kitlesi oluşturdu ve Önen’in ifadesine göre, uçuşların başlamasının ardından Göbeklitepe’ye hedeflenen turist sayısına ulaşılması bekleniyor.

Önen, Göbeklitepe haberinin yer aldığı gazetenin linkini paylaşarak verdiği mesajda, Urfamızın dünyaca ünlü sembollerinden biri olan Göbeklitepe, Çin’in önemli gazetelerinden Global Times tarafından tanıtıldı. Uçuşların yeniden başlamasıyla inşallah Göbeklitepe’ye olan ilgi arzu ettiğimiz noktaya geri gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti
İmsak 06:22
Güneş 07:51
Öğle 12:55
İkindi 15:26
Akşam 17:49
Yatsı 19:12
12°
az bulutlu